RŮŽE

RŮŽE

Potkali jste někdy omamně voňavou růži a pořádně do ní zabořili nosík? To Vám pak bylo, že..

Já miluji vůně a sbírám všelijaké krásné parfémy, má milá růže je ale mezi nimi královnou. Umí povznášet, vnitřně harmonizovat, je emocionální, ženská a pečující. Pomáhá tišit ženské fyzické i psychické potíže a prý dokonce otevírá srdeční čakru, je to kvetoucí bohyně lásky. Její vřelé jemné podmanivé esence jsou, myslím, v každé z nás a měly bychom je neustále den za dnem hýčkat. 

Růžový esenciální olej je vysoce ceněný, dočetla jsem se, že k získání 5 ml je zapotřebí 12 000 čerstvých korunních okvětních lístků. Na jeho výrobu se používají pouze 3 druhy (damašská, stolistá, galská) a to jich existují stovky.

Růže se využívají nejen na parfémy, ale rovněž i v kosmetice a pokud mohu, ráda doporučím revitalizační přírodní kosmetiku od české aromaterapeutické firmy Original Atok. Atok používám přibližně 12 let (je to možné, že to tak letí?!) a luxusní řadu růže si dopřávám s velkým potěšením.

Sehnat se dají i čaje z růží. Nedávno mi Kuba (mé dvojče) s Péťou (jeho něžná polovička) přivezli jeden z Maroka a je to zážitek. Prý se dělají dokonce růžové marmelády. Žádnou jsem ještě nikdy neměla, ale moc ráda bych někdy nějakou ochutnala. Sama pěstuji růže u ateliéru (podle nich jsem také vybrala výšivky pro mikino top Jarushka), ale pouze v malém měřítku. Ráda bych se zajela podívat na práce mistrů zahradníků do rozária v Olomouci, kde by měla být sbírka tisíců keřů, a do Průhonické botanické zahrady Chotobuz, která je oddělením Botanického ústavu AV ČR.

Byli jste tam někdy potěšit smysly? Třeba se tam letos potkáme..

Voňavé růžové dny. J.